HUOM! Listalla näkyvät kaikki lupansa antaneet ilmoittautuneet, joiden maksut ja ilmoittautumistiedot järjestäjä saanut hyväksytysti käsiteltyä.

EtunimiSukunimiSeura/yritysSarja (numero)
Heino Aalto Miehet 60 471
Petri Aalto RIIKOSEN MANKELI Miehet yleinen 556
Katariina Aalto-Lehtelä SKI JYVäSKYLä Naiset 40 333
Heidi Aaltonen Ilomantsin Palomiesyhdistys Naiset 40 386
Markku Aaltonen TEAM AALTONEN OF ESPOO Miehet 50 171
Riikka Aaltonen TEAM AALTONEN OF ESPOO Naiset 30km 3018
Veikka Aaltonen TEAM AALTONEN OF ESPOO Pojat 30km 3013
Anders Af Hällström OK77 Retkisarja 4083
Riitta Ahokas KäRKöLä Retkisarja 4047
Petri Ahonen SKI JYVäSKYLä Miehet 50 67
Veikko Ahonen ILU Kunniajäsen Miehet 70 272
Juhani Aittola R:KI Miehet 30km 3104
Artturi Alaharjula LähiTapiola Itä Miehet 50 379
Raine Alajääski KHS Miehet 60 37
Hannu Alanen Miehet 60 458
Sami Alatalo LAHTI Miehet yleinen 395
Vesa Alatalo Miehet 40 392
Tomi Alm 1973 Miehet 40 182
Eero Antikainen LUUMäEN POJAT Miehet 60 224
Timo Anttila LAHTI Miehet 50 565
Jori Arrakoski OK 77 Miehet 50 257
Elisa Aunola KERAVAN URHEILIJAT Naiset 40 415
Jarmo Auromaa Miehet 50 507
Jouni Auronen RUUKINPERäN RYNNISTYS Miehet 50 338
Kristiina Auronen Naiset 50 104
Erkki Autio Stora Enso Miehet 60 364
Esko Backman ORIMATTILAN JYMY Miehet yleinen 54
Johanna Backman SKI JYVäSKYLä Naiset 40 530
Maarit Bergman Retkisarja 4053
Vesa Blomqvist RAJAN URHEILIJAT Miehet 50 174
Victor Boiko Miehet 50 26
Jörgen Dahlqvist Miehet 50 335
Jan Donner OK77 Miehet 50 246
Jesper Donner OK77 Pojat 30km 3066
Jonny Donner OK77 Miehet yleinen 557
Mikael Donner OK77 Miehet 50 141
Dmitrii Dorin Miehet 40 77
Pekka Eerola KOTKAN LIHAMESTARIT Miehet 50 312
Jenni Ek Naiset 30km 3047
Kimmo Ek Miehet 40 308
Mikko Eronen Miehet 70 459
Juha Eskelinen VIEREMäN KOITTO Miehet yleinen 236
Jari Eskolin Jätehuolto Jorma Eskolin Oy Retkisarja 4010
Simo-Pekka Fincke SAJANIEMEN SONNIT Miehet yleinen 6
Benjamin Fransman SV-SKI Pojat 30km 3082
Sam Fransman SV-SKI Miehet 40 16
Nikolai Grigoriev Stora Enso Miehet 50 119
Eila Gröhn KONTIOLAHTI Naiset 60 400
Riikka Haapalainen Arskan Kone Retkisarja 4001
Seija Haapasalo LäHTEELä Naiset 70 457
Jouko Haaranen K-RAUTA Miehet 70 478
Anne Hahl-Korpinen Retkisarja 4070
Jukka Haikonen KEU SOUTU Miehet 40 181
Markku Hakala HIMOHIIHTäJäT Miehet 60 390
Sami Hakala Metsähallitus Miehet yleinen 27
Ari Hakkarainen Miehet 40 195
Janne Hakulinen STORA ENSO METSÄ Miehet yleinen 143
Juha Halme TIUTISEN PYRINTö RY Miehet 60 318
Jaakko Hamunen RAJAN URHEILIJAT Miehet 50 175
Ville Happonen KITEEN URHEILIJAT Miehet yleinen 2
Marko Hartonen JOUTSAN POMMI Miehet 40 97
Urpo Hassinen Retkisarja 4062
Vesa Hassinen E.HARTIKAINEN OY Miehet 50 188
Janne Haukipuro HELMINIEMEN HELMET Miehet 40 568
Jukka Haverinen KOTIVUORISPORT.FI Miehet 50 95
Mika Haverinen KOIKKALA Miehet 50 473
Esa Havula PYHäSELäN URHEILIJAT Miehet 50 81
Moona-Susanna Havula PYHäSELäN URHEILIJAT Naiset yleinen 145
Jalo Heikkilä TAMPERE Miehet 50 226
Hannu Heinistö PUY Miehet 60 86
Petri Heinonen ESPOON HIIHTOSEURA Miehet 50 40
Krista Helminen Retkisarja 4115
Risto Henttonen VEIKON KONE Miehet 50 307
Matti Hiekkanen OUNEVA GROUP Retkisarja 4003
Asko Hiltunen Miehet 50 443
Jani Hiltunen RIIHIMäEN KIISTA-VEIKOT Miehet 40 30
Lassi Hiltunen Vauhti Speed Miehet yleinen 173
Pentti Hiltunen Miehet 70 214
Heikki Hintikka HESEARTS Retkisarja 4122
Pentti Hirvonen VANTAA Miehet 70 525
Teemu Hirvonen Retkisarja 4120
Veli-Pekka Hirvonen Retkisarja 4119
Aimo Hoffren ESPOON LATU Miehet 60 264
Ville Honka Miehet 40 393
Eerik Honkiniemi LAPPEENRANTA Miehet yleinen 498
Mikko Honkonen Grano Oy Miehet 40 358
Samuli Hoskonen Arskan Kone Retkisarja 4002
Taru Hoskonen Arskan Kone Retkisarja 4000
Juuso Huhturi ENMAC OY Miehet yleinen 275
Juha Hulkkonen KALEVA Miehet 60 315
Pekka Huohvanainen SPOVE Miehet 70 314
Ville Huomolin LAPPEEN RIENTO Miehet yleinen 58
Ensio Huopainen HUHI TEAM Miehet 70 529
Yrjö Huotari Retkisarja 4064
Matti Huovinen ALAPITKä Miehet 50 237
Anne Huuho Retkisarja 4066
Janna Huuho KITEEN URHEILIJAT Retkisarja 4007
Mika Huuho KITEEN URHEILIJAT Miehet 40 89
Arvo Hynynen Juuan Urheilijat Retkisarja 4112
Matti Hyttinen HM-SUUNNITTELU OY Miehet yleinen 60
Reijo Hyttinen Miehet 60 176
Timo Hyttinen MH-SPODA Miehet 40 44
Hannu Hytönen Miehet 70 353
Esko Hyvärinen FUTURE CLUB RY Miehet 70 135
Jouko Hyvärinen TURKU Miehet 60 146
Jari Hyvönen ESPOO Miehet 30km 3107
Elisa Hyytiäinen Retkisarja 4074
Markus Häikiö Miehet 40 325
Jani Häkkinen EAP RACING Miehet 40 468
Joni Häkkinen KOTKA Miehet 30km 3051
Rauno Häkkänen Miehet 50 359
Miika Hämäläinen FC KUUSYSI Miehet 40 316
Paavo Hänninen OINILAN VETO - PAIMIO Miehet yleinen 552
Kauno Härkälä ILU Miehet 70 168
Valtteri Härkönen CONTINENTAL-FOCUS Miehet yleinen 66
Mikko Hölli KUMMOLA RACING Miehet yleinen 82
Hannu Hölttä Lappeen Riento Miehet 60 554
Juha Ihalainen KEF2 TEAM FINLAND Miehet 50 279
Väinö Ihalainen TORNATOR OYJ Miehet yleinen 433
Arto Ihanus Ilomantsin Palomiesyhdistys Miehet 60 149
Rauno Ihanus Miehet 50 440
Sari Ihanus Naiset 50 436
Sami Ihatsu Miehet 40 204
Unto Ihatsu PY 7 Miehet 70 419
Juha Ikonen Team Mushroom Forissi Miehet yleinen 439
Kari Ikonen Ilomantsin Urheilijat Miehet 50 19
Tuomo Ikonen Miehet 30km 3029
Teemu Ikävalko KERAVAN URHEILIJAT RY Miehet 40 416
Niina Ilola IMJäRVEN TERäSREIS Naiset yleinen 582
Noora Ilola IMJäRVEN TERäSREIS Naiset yleinen 15
Kai Immonen TEAM KAINPO, KOUVOLAN HIIHTOSEURA Miehet yleinen 74
Matti Iso-Mustajärvi Miehet yleinen 221
Kimmo Isotalo Miehet 50 220
Sami Isotalo YPäJäN PITO & LUISTO Miehet yleinen 562
Hans Jaakkola KESOTEC OY Miehet 60 193
Sirkka Jaakkola HäMEENLINNAN SUUNNISTAJAT Naiset 60 489
Juho Jaakonsaari JOKELA Miehet 40 252
Juuso Jaatinen LRPY Miehet yleinen 245
Osmo Jahkola ESPOON HIIHTOSEURA Miehet 50 46
Eero Jalkanen PYU Miehet 60 189
Jarmo Jalkanen PYU Retkisarja 4011
Pertti Jalkanen JOENSUUN HIIHTOVEIKOT Miehet 70 229
Kalervo Janhonen STORA ENSO METSÄ Retkisarja 4084
Eelis Jaroma SIILINJäRVEN HIIHTOSEURA Miehet yleinen 383
Heikki Jaroma KALLIORANNAN KAIKU Miehet 70 518
Kustaa Jaroma KALLIORANNAN KAIKU Miehet 40 239
Jouni Jehkonen NURMES Miehet 50 32
Mikko Joenpolvi Miehet yleinen 470
Jyri Johansson HOLLOLA Miehet 50 179
Markku Jokinen HELSINGIN JYRY Miehet 70 465
Mikko Jokinen HERRALAN HUKAT Miehet 60 324
Juha Jormanainen Ilomantsin Urheilijat Miehet yleinen 22
Juuso Jormanainen ILU Pojat 30km 3005
Sami Joutjärvi FC POGOSTA Miehet 40 83
Juhani Joutsenlahti REKOLAN RAIKAS Miehet 70 196
Juha Juhanoja PAIMION URHEILIJAT Miehet 50 330
Lassi Juhanoja PAIMION URHEILIJAT Miehet yleinen 4
Juhani Jukonen Miehet 60 524
Teemu Jukonen Miehet yleinen 523
Pauli Julkunen JOUTSENON KULLERVO Miehet 50 212
Marita Junna Retkisarja 4090
Varpu Juntunen MAINOSTOIMISTO LENTO OY Naiset 30km 3075
Marco Juselius LäNSI-UUDENMAAN PELASTUSLAITOS Miehet 40 569
Noora Juutinen Ilomantsin Urheilijat Naiset 30km 3006
Teemu Jäntti TEAM PERSKINDOL Miehet yleinen 455
Arto Kaarna KARJUNIEMEN TORPEDO Miehet 60 520
Satu Kainulainen KITEEN URHEILIJAT Naiset 50 153
Antti Kaipiainen Miehet 60 404
Heikki Kaisla NOKIA Miehet yleinen 487
Pauliina Kaisla NOKIA Naiset yleinen 543
Pentti Kakkonen Scanpole Miehet yleinen 127
Matti Kallionsivu RK-V Miehet 50 18
Tuomas Kammonen Retkisarja 4075
Markku Kanko Enon Fysikaalinen Hoitolaitos ky Retkisarja 4103
Tiina Kanko Enon Fysikaalinen Hoitolaitos Retkisarja 4111
Etti Kantola Naiset 40 472
Juho Kareinen ILOM.URH Miehet yleinen 50
Kari Kareinen Ilomantsin Palomiesyhdistys Miehet 60 151
Timo Kareinen ILOM.URH Miehet 50 271
Antti Karhapää ILOMANTSIN URHEILIJAT Miehet yleinen 286
Mauno Karhapää ILOMANTSI Miehet 50 485
Hannu Karhu Miehet 60 506
Henna Karhu KarSu Naiset 40 106
Seija Karjalainen VäRTSILäN KISA Naiset 60 437
Harri Karling PIHKANISKAT Miehet 50 491
Anita Karlsson Naiset 30km 3035
Stig-Göran Karlsson Miehet 60 528
Risto Karppinen KARJALAN PULTTI Miehet 50 334
Hanna Karvinen MYLLYMATTI.COM Naiset yleinen 467
Heikki Karvinen MYLLYMATTI.COM Miehet yleinen 532
Matti Karvinen MYLLYMATTI.COM Miehet 60 466
Matti Kasanen KARTRI Miehet 60 167
Jorma Kastegren Miehet 60 243
Timo Kaukonen KAUKOLAN TAIMI Retkisarja 4072
Jarkko Kauppinen SKI JYVäSKYLä Miehet 50 14
Anssi Keinänen LähiTapiola Itä Miehet 40 385
Antti Keinänen VEHKAN VETO Miehet 40 268
Venla Kela Retkisarja 4048
Harri Kemppainen RIHAKE OY Retkisarja 4099
Vesa Kemppainen KONTIOLAHDEN URHEILIJAT RY Miehet 40 90
Markku Keronen Retkisarja 4114
Mika Keronen ANJALAN LIITTO Miehet 50 51
Antti Kervinen Retkisarja 4081
Esa Keskisaari APETTTAS Miehet 40 514
Katariina Keskisaari APETTAS Naiset 40 515
Martti Kettunen FORBICON OY Retkisarja 4078
Petri Kettunen KUUSANKOSKEN URHEILUSEURA Miehet 50 161
Sari Kettunen Retkisarja 4043
Seppo Kettunen KETTUNEN Miehet 50 198
Petri Kiiski KAINPO Miehet 40 331
Mikko Kiljunen Stora Enso Miehet 40 234
Mikko Kimpi KORAHDUS Miehet 50 249
Jouko Kinnunen SAVONLINNA Miehet 50 340
Juho Kirssi ANJALAN LIITTO Miehet yleinen 321
Elias Kiviranta KERAVAN URHEILIJAT Miehet 40 180
Elmeri Kiviranta KERAVAN URHEILIJAT Pojat 30km 3001
Mikko Kivivuori Retkisarja 4025
Ville Klemetti GASTRO CAFE KALLIO Miehet yleinen 549
Jonni Knaapi Miehet yleinen 396
Markku Koivuoja Miehet 50 504
Kari Kokko Scanpole Miehet 50 129
Markku Kokko PanFun Club Miehet 30km 3025
Leena Kokkonen Retkisarja 4051
Miia Kokkonen Retkisarja 4057
Lauri Koljonen Pohjolan Purkutyö Oy Miehet 60 360
Pekka Kontiala LäHTEELä Miehet 70 456
Liisa Kontkanen Tytöt 30km 3010
Janne Kontturi POLYGON FINLAND OY Miehet yleinen 311
Jouko Kontturi KUHMOISTEN VAPAA-AJAN ASUKKAAT Miehet 70 421
Marika Kontturi ILOMANTSI Naiset yleinen 231
Tarja Koponen Heinävaaran Ladyt Retkisarja 4113
Esko Korhonen Miehet 30km 3053
Mika Korhonen SAPU Miehet 40 277
Pertti Korhonen Kilke tuotteet Miehet 70 357
Raimo Korhonen REKOLAN RAIKAS Miehet 70 109
Petri Korteniemi PY7 Retkisarja 4017
Hannu Koskelainen Miehet 30km 3108
Jarno Koskimaa X-TRI LAHTI Miehet 30km 3062
Lasse Kosonen Miehet 30km 3045
Petri Kosunen HAHU, HAASIA-AHON HUTISEVA Miehet 40 144
Elina Kotamäki Retkisarja 4080
Emmi Kotamäki RAJAMäEN KEHITYS Tytöt 30km 3003
Jukka Kotiranta KUNNASNIEMEN KUNTO Miehet 50 70
Juha Kuisma HYVINKää Miehet 50 39
Sirpa Kuisma REX TEAM Naiset 60 477
Panu Kuittinen OUNEVA GROUP Miehet 40 352
Ainomaija Kuljukka TEAM KULJUKKA Retkisarja 4128
Jarmo Kuljukka TEAM KULJUKKA Miehet yleinen 154
Heli Kurki ASKOLAN HIISI Retkisarja 4033
Kimmo Kurki Miehet 50 203
Veikko Kurki ASKOLAN HIISI Miehet 50 157
Oskari Kurkinen KONTIOLAHDEN URHEILIJAT Miehet yleinen 306
Aki Kutvonen KUVANSIN KUOHU Miehet 30km 3041
Harri Kuusisto Miehet 40 484
Margus Kuusk Stora Enso Miehet 40 133
Kari Kuusniemi Stora Enso Miehet 40 381
Pentti Kuutti IKINEUVOS Miehet 70 160
Sinikka Kvick JOUTSENON KULLERVO Naiset 40 233
Seppo Kylliäinen LAPPEENRANTA Miehet 30km 3055
Arto Kyngäs HEINOLAN ISKU Miehet 50 55
Esa Kyykallio Ilomantsin Palomiesyhdistys Miehet 40 361
Pertti Kyynäräinen ASEMAN TUNNELI Miehet 30km 3030
Antti Kämi VAASAN HIIHTäJäT Miehet 50 71
Liisa Kämäräinen RANTASALMEN URHEILIJAT Naiset 70 463
Jari Kärkkäinen Stora Enso Miehet 60 134
Esa Kärnä Teräskulma SkiTeam Retkisarja 4092
Mikko Kärnä Miehet 60 103
Heikki Kääriäinen METSäHALLITUS Miehet 60 534
Jarmo Kääriäinen NELESSENIORIT Miehet 60 412
Jarkko Laakso KARISTON KARPAASIT Miehet yleinen 211
Milo Laakso KARISTON KARPAASIT Pojat 30km 3004
Aino Laamanen ENON KISA-POJAT Naiset 30km 3050
Antti Laapas YLäMAAN PYRKIJäT Miehet yleinen 296
Pekka Laapas YLäMAAN PYRKIJäT Miehet 70 539
Ville Laatikainen ILOMANTSIN URHEILIJAT Miehet yleinen 73
Timo Laatunen FINNSONIC OY Miehet 50 100
Anne Lagus Stora Enso Naiset 60 374
Hannu Laiho VALIO OY Miehet 50 328
Anneli Laine ORIMATTILA Naiset 30km 3057
Jussi Laine Testiculos Del Carnero Miehet 40 388
Jussi Laine Miehet 30km 3036
Pentti Laitinen JONGUNJOKI Miehet 30km 3069
Heikki Laivamaa Miehet 40 513
Sari Lamminsalo Naiset 40 276
Tuomas Laosmaa Miehet 40 571
Hanna Lappalainen RANTASALMEN URHEILIJAT Naiset yleinen 235
Virpi Lappalainen Naiset 50 242
Andrei Larionov Miehet 50 265
Tatiana Larionova Naiset 50 263
Sami Larste TEAM PERSKINDOL Miehet yleinen 454
May Lassas Retkisarja 4031
Olof Lassas LOVIISAN TOR Miehet 60 446
Juho Lassi Miehet yleinen 339
Janne Laukkanen Miehet yleinen 187
Veijo Laukkanen PUNKAHARJUN URHEILIJAT Miehet 60 251
Matti Launo HäMEENLINNAN TARMO Retkisarja 4042
Sirkka-Liisa Launo HäMEENLINNAN TARMO Retkisarja 4040
Tomi Lauren BORGå AKILLES Miehet 40 29
Keijo Lautanen ILOMANTSI Miehet yleinen 401
Risto Lehikoinen Retkisarja 4096
Leo Lehtimäki Miehet 40 273
Kim Lehtinen Miehet 50 545
Juha Lehtisuo Miehet yleinen 255
Riku Lehto Miehet 40 75
Samu Lehtola KUMMOLA RACING Miehet yleinen 85
Harri Lehtonen JANAKKALAN JANA Miehet 60 34
Juha Lehtonen Miehet yleinen 432
Kaapo Lehtonen KARISTON KARPAASIT Pojat 30km 3015
Maiju Lehtonen KARISTON KARPAASIT Tytöt 30km 3011
Merituuli Lehtonen Naiset yleinen 431
Olli Lehtonen KORVEN HONKA Miehet 40 33
Riitta Lehtonen JANAKKALAN JANA Naiset 60 178
Timo Lehtonen KARISTON KARPAASIT Miehet 50 200
Tuomo Leino LUONETJäRVEN VARUSKUNNAN URHEILIJAT Miehet 40 163
Juha Leinonen KAUPIN KANUUNAT Miehet 50 292
Markus Leinonen TEAM LEINONEN - TRAINING AND SERVICE Miehet 40 219
Mervi Leinonen Naiset 30km 3042
Tauno Lemettinen VALIO OY Miehet 60 190
Jussi Lemmetty Stora Enso Miehet 50 365
Johannes Leppänen JOENSUUN KATAJA Miehet yleinen 3
Hanna Leppävuori KUOPION SUUNNISTAJAT Retkisarja 4059
Mikko Leppävuori KUOPION SUUNNISTAJAT Miehet 50 304
Päivi Leppävuori Kuopion Suunnistajat Retkisarja 4108
Markku Liekkola ELIMäEN VAUHTI Miehet 50 256
Tom Liljestrand LILJENDAL IK Miehet 30km 3099
Pertti Lind KIURUVEDEN URHEILIJAT Miehet 50 43
Janne Lindfors SYSMäN SISU Miehet yleinen 572
Pekka Lindqvist RAKAS Miehet 70 166
Anna-Liisa Lindström KIMALISTON SPORTTIKLUBI Naiset 50 399
Kari Lindström KIMALISTON SPORTTIKLUBI Miehet 60 398
Iira Lintu Retkisarja 4093
Jukka Lipasti HH Retkisarja 4046
Olli Ljokkoi Mainostoimisto Crealab Oy Miehet 50 355
Maria Ljungqvist ÖSTERBY SPORTKLUBB Naiset 40 285
Aki Loikkanen VSS Miehet yleinen 254
Sonja Loikkanen JOENSUUN KATAJA Retkisarja 4126
Petri Louko Miehet yleinen 521
Reijo Lukkarila LOHTAJAN VEIKOT Miehet 70 223
Jari Luukkanen Miehet 50 132
Mika Luukkanen RAJAN URHEILIJAT RY Miehet 50 139
Maiju Lyhykäinen SUPER ILOMANTSI Naiset yleinen 482
Marko Lyhykäinen NIEMENKIERTäJäT Miehet 40 253
Asko Löppönen Miehet 50 429
Hanna Löppönen Naiset 50 428
Johanna Maaluoto Naiset 40 424
Marko Maaluoto Miehet 50 425
Kalle Mandelin ILMASTONMUUTOS Miehet yleinen 155
Harri Manninen ETTEPLAN Miehet 50 266
Kalle Mantere HäMEEN HURJAT Miehet 40 213
Seija Mantsinen TSIIPAKAN SISU Retkisarja 4063
Ilpo Marjeta EHK-60 Miehet 50 453
Juha Martikainen Louhelan Woima Retkisarja 4095
Markus Martiskainen Scanpole Miehet yleinen 123
Mikko Martiskainen INSINÖÖRITOIMISTO 2K OY Miehet yleinen 110
Viljo Martiskainen Miehet 60 260
Markus Matilainen PAKILAN VETO Miehet yleinen 94
Mikko Matilainen PAKILAN VETO Miehet 30km 3074
Marita Mauro Naiset 50 577
Markku Mentula Miehet 60 230
Petri Mero NELJäTIMMAA Miehet 50 310
Kirsi Mertaniemi Naiset 40 208
Tuomo Mertaniemi VARVARIN LEPSAUS Miehet 40 207
Mika Metsojoki Miehet 50 170
Antti Metsänvirta Miehet yleinen 511
Arto Meuronen LAPPEENRANTA Miehet 60 503
Harri Miettinen JOUTSENON KULLERVO Miehet 50 41
Juha-Pekka Miettinen Testiculos Del Carnero Miehet 50 450
Kalevi Miettinen TUUSNIEMEN RAJU Miehet 70 517
Saku Miettinen JOUTSENON KULLERVO Miehet yleinen 25
Ari Mikkonen LähiTapiola Itä Miehet 40 375
Asko Mononen OUNEVA GROUP Miehet 30km 3007
Marko Mononen KUNTOSALI MONOFIX Miehet 40 337
Raimo Montonen AIROTEAM RY Miehet 60 422
Kyösti Muranen ILU Miehet 70 142
Antti Mustajärvi MARJALANSPORTGARAGE Miehet 40 280
Vesa Mustonen RAJAN URHEILIJAT Miehet 40 56
Vili Mustonen KALEVAN RASTI Miehet 30km 3048
Matti Muttonen KITEE Miehet 60 278
Raimo Myller JOUTELE Miehet 70 309
Jukka Myllylä Retkisarja 4067
Katja Myllys SU-37 Naiset 40 505
Vuokko Mähönen Naiset 50 218
Jaana Mäkelä OP Vaara-karjala Naiset 50 105
Juhani Mäkelä Retkisarja 4098
Markku Mäkelä TUULOKSEN TYKIT Miehet 50 159
Jyrki Mäkeläinen Miehet 40 116
Janette Mäki KARINAISTEN KUNTO Naiset yleinen 317
Juha Mäkimattila Stora Enso Miehet 50 380
Erkki Mäkinen KAUHAVAN WISA Miehet 60 65
Juha Mäkinen ASTERI OHJELMAT Miehet 30km 3046
Outi Mäkinen ATSOFT Naiset 50 481
Pasi Mäkinen Miehet 50 512
Petra Mäkisalo Naiset yleinen 238
Veijo Mäkisalo Miehet 60 197
Simo Mänttäri SIPPOLAN KUNTO Miehet yleinen 12
Eija Mäntyharju Naiset 60 426
Santeri Mäntylä Arskan Kone Retkisarja 4005
Marko Määttä VALIO OY Miehet yleinen 232
Janne Natri JOENSUUN KATAJA Miehet 40 57
Markku Naumanen Miehet yleinen 586
Timo Nerkko Miehet 50 546
Antti Niemi HYVINKääN HIIHTOSEURA Miehet 40 205
Vesa Niemi LAPPEENRANTA Miehet 50 403
Hannu Niemimaa PanFun Club Miehet 30km 3027
Matti Nieminen Miehet yleinen 394
Timo Nieminen HH Retkisarja 4109
Anne Niinimaa ASKOLAN URHEILIJAT Naiset 50 158
Kimmo Nikula HALKIA SKI TEAM Miehet 30km 3056
Konstantin Nilov Miehet yleinen 108
Ari Niskanen KIIHTELYSVAARAN URHEILIJAT Miehet 40 42
Maarit Niskanen KIIHTELYSVAARAN URHEILIJAT Retkisarja 4016
Paavo Niskanen Miehet 60 479
Suvi Niskanen KIIHTELYSVAARAN URHEILIJAT Retkisarja 4012
Katja Nissinen PARTURI-KAMPAAMO KATJA Naiset 40 561
Mika Nissinen KYLVAIN SKI CLUB CROSS-COUNTRY Miehet 50 559
Petteri Nissinen JOENSUUN KATAJA Miehet yleinen 52
Tuomo Nissinen ILOMANTSIN URH. Miehet 60 225
Markku Niuranen HäMEENLINNAN HIIHTOSEURA Miehet 60 295
Anu Nokelainen MUURAME Naiset 30km 3072
Juha Nora Miehet 60 509
Mika Nordström KALLE SPORT Miehet 40 130
Pekko Nordström EBK Miehet yleinen 508
Riikka Nordström HELSINGIN UIMARIT Naiset 50 420
Risto Norema OLD FARTS Miehet 60 406
Joni Nousiainen Scanpole Miehet yleinen 541
Aleksey Novoselov Miehet 50 101
Ari Nybäck KYLVAIN SKI CLUB CROSS-COUNTRY Miehet 50 560
Veera Nykyri Retkisarja 4060
Heikki Nylander Testiculos Del Carnero Miehet 50 452
Rainer Nyman Retkisarja 4076
Hans Närhi Miehet 50 544
Jorma Närhi Miehet 30km 3054
Esko Oinonen KIRKKONUMMI Miehet 70 584
Jukka Oinonen Miehet 50 76
Tehno Oinonen Retkisarja 4097
Samuli Ollikainen Miehet yleinen 483
Else Onali-Salo JOUTSAN POMMI Naiset 30km 3073
Ari Orava SEINäJOEN HIIHTOSEURA Miehet 50 8
Martti Oresmaa ILOMANTSI Miehet 70 305
Raimo Orjala LOHTAJAN VEIKOT Miehet 60 227
Ulla Paajanen Stora Enso Naiset 50 367
Marko Paakki Miehet 50 441
Taina Paananen Naiset 40 553
Kari Paavilainen POLVIJäRVEN VAUHTI. Miehet yleinen 411
Markku Pajarinen Testiculos Del Carnero Miehet 50 451
Pasi Pajarinen Miehet 40 535
Riku Pakarinen EHS Miehet 50 36
Ilkka Palosuo VTT Miehet 40 241
Taneli Pantsar KUMMOLA RACING Miehet yleinen 92
Esko Parikka HU-46 Miehet 60 222
Lasse Parikka Hu-46 Miehet yleinen 28
Tuija Partanen Retkisarja 4020
Aaro Parviainen RISTIINAN URHEILIJAT Miehet yleinen 148
Aimo Parviainen RISTIINAN URHEILIJAT Retkisarja 4008
Anssi Parviainen VANTAAN HIIHTOSEURA Miehet yleinen 38
Esa Parviainen Retkisarja 4015
Hanna Parviainen Arskan Kone Retkisarja 4087
Leena Parviainen Kuusankoski Retkisarja 4105
Mika Parviainen RISTIINA Miehet 50 259
Sirpa Parviainen Arskan Kone Retkisarja 4086
Antero Pasanen JONKERIN HIIHTOVEIKOT Miehet 60 125
Tapio Patanen RAJAKYLäN KUNTOGUBBET Miehet 60 430
Kari Paukkunen LEMI Miehet 60 228
Pauli Pekkala KOLA Miehet yleinen 490
Jorma Pekkanen XAMK Miehet 60 20
Jukka Pekkinen TEAM TEHOTUUMA OY Miehet 60 87
Heikki Pelkonen LAHTI Miehet 50 486
Pirjo Peltomaa HEINOLAN ISKU Naiset 50 368
Matti Peltonen REX TEAM Miehet 60 476
Olli Peltoniemi HELSINKI ONE HEALTH Miehet 50 336
Pirkko Pennala Naiset 50 351
Jussi Pennanen Miehet 40 414
Niko Pentikäinen Miehet 30km 3028
Antti Penttinen FC POGOSTA Retkisarja 4018
Joel Penttinen FC POGOSTA Retkisarja 4009
Mauri Penttinen HELSINKI Miehet 70 397
Minna Penttinen FC POGOSTA Naiset yleinen 423
Simo Penttinen Miehet yleinen 215
Leena Pesonen Naiset 50 576
Marko Pesonen Miehet 40 282
Päivi Pesonen Naiset 50 570
Niko Pieviläinen Retkisarja 4118
Teemu Pieviläinen Teemun Kuoppa ja ja Tmi Retkisarja 4117
Simo Pihkola LTH Miehet 60 209
Samppa Pihl Retkisarja 4106
Annika Piiparinen LIEKSAN HIIHTOSEURA Naiset yleinen 579
Pirkko Piiparinen LADUN LADYT Naiset 50 578
Osmo Piipponen Tohmajärvi Miehet 60 114
Heikki Piiroinen ROUKALAHDEN KIVEKKääT Miehet 60 533
Tuomo Pilvijärvi TRIATHLONSUOMI Miehet yleinen 244
Saku Pirhonen STORA ENSO METSÄ Miehet 40 250
Jouko Pirinen Ilomantsin Urheilijat Miehet 50 48
Jouko Pirkkalainen METSä-PIRKKA KY Miehet 50 329
Keijo Pirttijärvi GRANLUND LAHTI Miehet 60 115
Jukka Pohjola HOLLOLA Miehet 60 68
Timo Poikkimäki Miehet 50 186
Leo Poikolainen KOIKI Miehet 60 206
Juha Puhakka SIPPOLAN KUNTO Miehet 40 63
Tapio Puhakka SPORTTIKLUBI KAVALJEERIT LAPPEENRANTA Miehet 60 502
Jarmo Pulkkinen MAINOSTOIMISTO LENTO OY Miehet 50 21
Eeva Punta Retkisarja 4110
Anna-Kaisa Purhonen Naiset 40 461
Jouko Purmonen Kontiolahti Retkisarja 4107
Ari Putkonen MOBILE SOUL Miehet 50 294
Ruut Putkonen MOBILE SOUL Naiset 30km 3044
Aino Puumalainen Naiset 30km 3033
Kati Pykäläinen YLäMYLLY Naiset 40 438
Mirva Pynnönen JOUTSAN POMMI Retkisarja 4125
Kaija Pyöriäinen FUTURE CLUB Naiset 50 152
Sami Päiveröinen OUNEVA GROUP Miehet 40 320
Anneli Päivinen HäMEENLINNA Retkisarja 4036
Hannu Päivinen HäMEENLINNA Retkisarja 4035
Mika Päivinen Miehet yleinen 527
Reima Päivinen Retkisarja 4050
Vesa Pölhö Stora Enso Miehet 50 370
Juhani Pöntinen VALIO OY Miehet 30km 3065
Ismo Raatikainen IMATRA Miehet 60 274
Toni Raatikainen Miehet yleinen 80
Jukka Rahkonen VANTAA Miehet 50 62
Pekka Rahkonen PanFun Club Miehet 30km 3024
Pasi Raiskio Miehet 40 248
Kari Rajala ORIMATTILAN JYMY Miehet 50 299
Viljo Rajala STADIN KUMMELIT Miehet 60 417
Netta Rajamäki HäMEEN HITAAT Naiset yleinen 447
Terhi Rajamäki HäMEEN HITAAT Naiset 50 448
Ilkka Raninen Miehet yleinen 469
Kari Raninen PAUKARLAHTI Miehet 30km 3037
Alisa Ranta RAJAMäEN KEHITYS Tytöt 30km 3068
Késia Ranta RAJAMäEN KEHITYS Naiset 30km 3071
Eija Rantala ELADIES Naiset 50 580
Mika Rantala LUOMAN LUUPää Miehet 50 581
Ari Rantamaa HUS-KIINTEISTöT OY Miehet 50 69
Tiina Rantamo Naiset 50 462
Seppo Rantanen Stora Enso Miehet 50 131
Anne Rasku KUUSANKOSKEN URHEILUSEURA Naiset 50 217
Pauli Ratinen TUUPOVAARA Miehet 60 566
Nanna Rauos KOUVOLAN HIIHTOSEURA Tytöt 30km 3012
Pasi Rautevaara PALOKKA Miehet 40 389
Aada Rautiainen KIIHTELYSVAARAN URHEILIJAT Tytöt 30km 3076
Saku Rautiainen WWW.USTUONTI.FI Miehet 30km 3019
Tero Rautiainen JäSENKORJAUS TERO RAUTIAINEN Retkisarja 4052
03 Ray OK77 Miehet 50 574
Carola Ray OK77 Retkisarja 4068
Kari Reimari PäJä-HäMEEN PELASTUSLAITOS Miehet 30km 3049
Seppo Rellman SYSMäN SISU Miehet 50 45
Marja-Terttu Repo SV-ELEMENT OY Naiset 30km 3105
Tapani Repo SUISTAMON SISU Miehet 30km 3023
Antti Ridanpää YLISTARON KILPA-VELJET Miehet 60 98
Janne Riihelä PUSHING THE LIMITS Miehet 40 445
Reijo Riihelä Retkisarja 4101
Leo Riikonen Miehet 40 444
Timo Riissanen LIPERIN HIIHTOSEURA Miehet 40 53
Juha Rissanen Stora Enso Miehet 50 121
Harri Ristolainen Miehet 40 172
Jorma Roine LAHDEN TYÖVÄEN HIIHTÄJÄT Miehet 60 185
Karri Roivas LIPERIN HIIHTOSEURA Miehet yleinen 9
Kaisa Rokkanen JANAKKALAN JANA Naiset yleinen 13
Janne Romppanen Retkisarja 4044
Ari Ronkainen Suomen Metsästäjäliiton Pohjois-Savon piiri ry Miehet 60 356
J P Roos HELSINKI Miehet 70 391
Lassi Ropponen Miehet 40 497
Timo Roschier POL-VA Miehet 60 550
Anna-Maija Rotinen Retkisarja 4019
Jaana Rummukainen SUPPASISTERS Retkisarja 4077
Tapio Rummukainen VARKAUS Miehet 60 35
Miika Ruokonen SKI JYVäSKYLä Miehet yleinen 5
Petri Ruotsalainen HäMEENLINNA Miehet yleinen 510
Matti Rutanen HC MEHTIMäKELäINEN Miehet yleinen 156
Mika Rytkönen ESPOON HIIHTOSEURA Miehet 50 117
Leo Ryökkynen OUNEVA GROUP Miehet 40 354
Henna Räsänen Retkisarja 4027
Kari Räsänen Retkisarja 4121
Timo Räsänen Stora Enso Miehet 60 369
Arja Räty OUNEVA GROUP Naiset 50 350
Mari Räty Retkisarja 4058
Pirkko Räty Naiset 60 136
Jyri Saarinen Miehet 30km 3067
Pauli Saikkonen Miehet 30km 3079
Matti Sairanen IMATRAN URHEILIJAT Miehet 50 362
Harri Sallmén Miehet 50 526
Hannu Salo TAPANILAN SIENESTäJäT Miehet 70 418
Marko Salo JOUTSAN POMMI Miehet yleinen 10
Pirjo Salo JäRVENKIERTäJäT Naiset 30km 3040
Heikki Salonen VAARALAN SUDET Miehet 70 564
Kauko Salonen LAUKAAN URHEILIJAT Miehet 70 164
Marja-Liisa Salonen Hauhon Sisu Naiset 70 542
Pertti Salonen Hauhon Sisu Retkisarja 4006
Risto Salonen Miehet 50 402
Micaela Sandberg ÖSTERBY SPORTKLUBB Naiset yleinen 583
Tuomas Sandberg Miehet yleinen 540
Janne Sarkeala LäNSI-KARHULAN URHEILIJAT Miehet 50 102
Tarmo Saukkonen Miehet 40 322
Valtteri Saukkonen Miehet yleinen 64
Roman Savinov St-Petersburg, Russia Miehet 40 113
Kasperi Savolainen Pojat 30km 3043
Sami Savolainen Miehet 40 378
Kimmo Selin Miehet 30km 3032
Saku Seppänen STORA ENSO METSÄ Miehet 30km 3014
Alexander Shashin Miehet 50 78
Albert Sickl Stora Enso Miehet 40 120
Juha Siikanen JäPPILäN URHEILIJAT Miehet 60 267
Jouni Siitonen Miehet 60 240
Raija Silvan Naiset 70 341
Heikki Simola PanFun Club Miehet 30km 3026
Pekka Simola Retkisarja 4094
Raino Simola TURUN PALOKUNNAN URHEILIJAT Miehet 50 59
Simo-Pekka Simonaho BITTIUM BIOSIGNALS OY Miehet 40 563
Mikko Simonen Retkisarja 4029
Venla Simonen JOENSUUN KATAJA Retkisarja 4049
Mika Sistonen JÄPPILÄ, KOTKA Miehet 50 23
Arto Sivonen Miehet 40 288
Jörgen Smeds PORVOO Miehet 60 492
Harri Smolander Miehet 30km 3110
Elina Soininen STORA ENSO METSÄ Retkisarja 4085
Jukka Soininen Retkisarja 4088
Markku Soininen Retkisarja 4082
Kristian Sotti VAUHTI WAX TECHNOLOGIES Miehet yleinen 84
Olli Suikkanen LKU Miehet 50 111
Riku Suokas Miehet yleinen 408
Tapani Suokas KäRKöLä Retkisarja 4073
Jyrki Suomalainen LAPPEENRANTA Miehet 50 536
Mika Suomalainen LAPPEENRANTA Miehet 50 283
Tiina Suomalainen LAPPEENRANTA Retkisarja 4028
Vesa Suomalainen JOUTIKAN POJAT Miehet 50 138
Olli Surokivi Miehet yleinen 284
Jaakko Suutari KONTIOLAHDEN URHEILIJAT Miehet yleinen 7
Rune Svärd PORVOO Miehet 60 323
Tuomo Säkkinen Miehet yleinen 247
Mika Sällinen Miehet 30km 3058
Pekka Särkiö PUOLUSTUSVOIMAT Miehet 30km 3063
Jouko Tahvanainen Retkisarja 4091
Pekka Tahvanainen Scanpole Miehet 60 371
Petteri Tahvanainen Retkisarja 4032
Venla Tahvanainen ESPOON HIIHTOSEURA Naiset yleinen 261
Antero Taivalsaari JäMIN JäNNE Miehet 50 327
Ella Takala LTH Retkisarja 4014
Sami Takala LTH Retkisarja 4024
Santeri Takala SYVä LATU Miehet yleinen 269
Riina Takapuro KONTIOLAHDEN URHEILIJAT Tytöt 30km 3081
Simo Takkinen Miehet 30km 3031
Maarit Talonen JOENSUUN KATAJA Naiset 40 112
Matti Tammi Miehet yleinen 11
Heimo Taskinen Karski Retkisarja 4100
Marko Taskinen VANTAA Miehet yleinen 585
Eemeli Tavi KIU Miehet 30km 3064
Timo Tavi VILLALA Miehet 50 122
Aarne Tiainen HÖU Miehet 40 47
Ari Tiainen KITEE Miehet 60 137
Risto Tiainen ORITLAMMEN VAL.LAD.KIERTäJä Miehet 60 488
Timo Tidenberg Stora Enso Miehet 40 382
Tuomas Tiilikainen Stora Enso Miehet 40 366
Toivo Tikka ILOMANTSI Miehet 30km 3070
Jarkko Timonen MARJALAN LAISTO Miehet 40 516
Tomi Timonen Miehet yleinen 169
Hannu Tohmola Stora Enso Miehet 60 118
Pekka Toivari HAMINA Miehet 60 177
Jarmo Toivola PUIJON LATU Miehet 60 464
Olli Toivola LIPERIN HIIHTOSEURA Miehet 40 79
Jussi Toivonen Miehet yleinen 567
Seppo Tolonen Miehet 30km 3052
Hemmo Tolvanen Miehet 60 31
Miika Tolvanen Miehet yleinen 301
Seppo Tolvanen NURMEKSEN FYS HOITOLAITOS Miehet 60 93
Vesa Tolvanen KESU Miehet 60 192
Yrjö Tolvanen TIIRISMAAN TIMANTTI Retkisarja 4021
Mika Tommola Miehet 50 88
Pekka Torvinen PETO-TIIMI Miehet 30km 3034
Jyry Tukiainen Miehet yleinen 495
Olavi Tuokko Miehet 70 531
Jorma Tuovila VARSINAIS-SUOMEN PELASTUSLAITOS Miehet 50 500
Vesa Tuovinen RUTOLAN RAJU Miehet 40 499
Yrjö Tuovinen Juuan Jänne Retkisarja 4102
Pekka Tupasela RAJAKYLäN KUNTOGUBBET Miehet 60 474
Jari Turtiainen KOTIVUORISPORT.FI Miehet yleinen 61
Mika Turtiainen METSä WOOD Miehet 40 293
Alpo Turunen LähiTapiola Itä Miehet 60 377
Eila Turunen Retkisarja 4039
Mikko Turunen LEPPäVIRRAN VIRI Miehet 40 91
Pasi Turunen JOENSUUN KATAJA Miehet 30km 3080
Pilvi Turunen TUUPOVAARAN URHEILIJAT Tytöt 30km 3002
Rana Turunen Heinävaaran Ladyt Retkisarja 4104
Minna Tykkyläinen OUNEVA GROUP Naiset 30km 3008
Eerik Tynkkynen Miehet yleinen 558
Sami Tyynelä LAHDEN PYöRäILIJäT Miehet yleinen 184
Jari Tähkä Miehet yleinen 194
Juha Tähkälä Miehet 40 547
Sarah Tähkälä Naiset 50 548
Ari Tähkävuori KAROSSI Retkisarja 4054
Anu Udd Miehet yleinen 519
Markku Uotila YKSINäINEN SUSI Miehet 60 384
Ulla Urjanheimo-Soininen Retkisarja 4089
Mari Utriainen Naiset 30km 3020
Mikko Utriainen RIISTAVEDEN URHEILIJAT Miehet 30km 3021
Erkki Uusitalo KUNTOGUBBET Miehet 70 496
Jukka Vainikka LAPPEEN RIENTO Miehet 30km 3060
Kaisa Vainikka KOUVOLAN SUUNNISTAJAT Naiset 30km 3061
Timo Vakkila Miehet 50 216
Arto Vanhalakka LUUMäKI Miehet 60 300
Arvo Varis KONTIONIEMEN SAUNOJAT Miehet 60 201
Harri Varis LAPUA Miehet 50 210
Kirill Varlamov Miehet yleinen 107
Teema Vartiainen Retkisarja 4061
Janne Vatanen LIPERIN HIIHTOSEURA Miehet 40 99
Kari Venho Miehet 60 332
Mika Veppling PYHTÄÄ Miehet 50 124
Päivi Vertainen Retkisarja 4065
Tatu Vesteri KEU SOUTU Miehet 50 449
Pertti Vesterinen Miehet 70 555
Vartiainen Vilho VV-KULJETUS Miehet 30km 3038
Timo Virenius VESIKATTOLIIKE MäKINEN OY Miehet 50 289
Juha Virolainen Miehet 50 191
Jukka Virtanen STORA ENSO METSÄ Retkisarja 4004
Maija Virtanen Retkisarja 4127
Laura Vuorensola Retkisarja 4030
Kati Vähäsarja KUOPION KAUPUNKI Naiset 40 202
Ensio Vänskä Pyhäselkä Retkisarja 4116
Sari Vänskä Retkisarja 4123
Hannu Väänänen MAANIGAN MAHTI Miehet 60 49
Rauni Väänänen SUPER HOITAJAT ILOMANTSI Naiset 30km 3077
Taisto Väänänen Miehet 40 128
Cathrine Wallenius Stora Enso Naiset 40 373
Carl Wegelius Stora Enso Miehet 40 126
Annika Westberg-Arrakoski OK 77 Retkisarja 4079
Arto Yletyinen Scanpole Miehet 60 372
Jari Ylilehto HEINOLAN ISKU Miehet 50 96
Markku Ylimäki HELSINKI Miehet 60 313
Mikko Ylönen LAATULASSET Miehet 50 199
Teemu Yrjönen PESUPARKKI OY Miehet yleinen 494
Yuriy Zabelin Miehet 40 140
Osmo Ärling KUUSANKOSKI Miehet yleinen 551
Eero Ärväs KAAVI Retkisarja 4069